Skip to content

Nowoczesna architektura : Zwycięzca Konkursu w Sali Koncertowej Sinfonia Varsovia / Atelier Thomas Pucher

2 lata ago

437 words

Atelier Thomas Pucher wygrał międzynarodowy konkurs na nową siedzibę światowej sławy orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie.
20 000 m.
centrum kulturalne mieści się na terenie byłego Instytutu Weterynarii z istniejącymi.
jeszcze uśpiony.
budynki i bajkowy park.
Obszar ten zajmuje 1.800 miejsc symfonicznych z pierwszorzędnymi właściwościami akustycznymi, dużymi salami prób, obiektami handlowymi, warsztatami muzycznymi i małym hotelem dla artystów mieszkających w rezydencji i miłośników muzyki na wakacjach.
Projekt daje precyzyjną odpowiedź spełniającą wymagania orkiestry, a także danej strony z jej historycznymi budynkami.
Objęcie całego terenu ruchomą ścianą służy jako wskazówka dla parku jako nowego centrum i tworzy charakterystyczne miejsce ciszy.
podstawowa zasada działania orkiestry.
pełen atmosfery i dramatu.
Park staje się otwartym miejscem publicznym, a ściana budynkiem, który go obsługuje.
rendering Sala symfoniczna z wszystkimi obszarami prób znajduje się w pływającej ścianie.
Unosząc się nad foyer, tworzy bezproblemową rozbudowę parku do budynku, który zawiera kilka tajemnic i cudów: ukryte pokoje i schody, wąską ścieżkę nadzoru na szczycie i rozpiętość 140 m bez jednej kolumny.
rendering Sala koncertowa jest połączeniem hali Shoebox Hall i Areny.
Podczas gdy tradycyjna hala do przechowywania butów znana jest z doskonałej akustyki, ale często oferuje słabe warunki wizualne, Arena ma swoje zalety pod względem widoczności i prawie nie ma zastosowania, jeśli chodzi o jej warunki akustyczne.
rendering Sala do Sinfonia Varsovia łączy w sobie zalety obu, wybierając główny kształt prostokątnego pomieszczenia o idealnych wymiarach akustycznych i wstawiając pozornie swobodnie uformowane pasy balkonów o idealnych kątach widzenia dla odwiedzających ten tom.
Trójwymiarowy przepływ balkonów i jego specyficzna zależność od prostokątnej objętości umożliwia działanie akustyczne na poziomie światowej klasy.
rendering W porównaniu do drugiego popularnego typu.
winnica.
hala zapewnia zwartość, krótkie odległości i objętość, która jest również odpowiednia dla mniejszych orkiestr symfonicznych i orkiestr kameralnych.
Dla publiczności oznacza to, że każdy słuchacz znajduje się tak blisko orkiestry, jak to tylko możliwe, a przy tym tworzy ogromne wrażenie bycia.
W środku muzyki ..
rendering Nowe centrum Sinfonia Varsovia ma budżet ok.
.
110 milionów i ma zostać ukończone w 2016 roku.
Dział Architekt: Atelier Thomas Pucher Lokalizacja: Warszawa, Polska Zespół projektowy: Thomas Pucher, Stephan Brugger, Klaus Hohsner, Manuel Konrad, Robert Lamprecht, Erich Ranegger, Jan Schrader, Dominik Troppan, Elisabeth Obszar projektu Maria Weber: 20 000 m2 Renderowania: rendering Jana Schradera i Bernharda Luthringshausena
[podobne: możnaby, strzałka ugięcia, płytka kolczasta ]

Powiązane tematy z artykułem: możnaby płytka kolczasta strzałka ugięcia