Skip to content

Nowoczesna architektura : The Cube / Orange Architects

2 lata ago

356 words

Orange Architects, partnerstwo holenderskich firm architektonicznych JSA, CIMKA i HofmanDujardin, podzieliło się z nami projektem luksusowego bloku apartamentowego na Plot 941 w Sinel Fil, wschodniej dzielnicy Bejrutu.
Projekt został zamówiony przez libańską korporację rozwojową Masharii.
50-metrowy blok będzie zawierał 19 apartamentów o powierzchni od 90 do 180 m2.
Śledź nas po przerwie, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu.
Koncepcja wieży jest prosta, ale niezwykle skuteczna: maksymalizacja, optymalne wykorzystanie potencjału strony, lokalny kodeks budowlany i fantastyczne widoki na Bejrut i Morze Śródziemne.
W ramach tych ram koncepcyjnych zespół architektów starał się opracować obszerny program odzwierciedlający potencjał budynku.
Przede wszystkim plany pięter są w 100% elastyczne, osiągając maksymalną dozwoloną wysokość budynku i optymalizując widok z każdego mieszkania.
Dzięki uprzejmości Orange Architekci Naprawiony rdzeń wind i klatek schodowych w sercu budynku stwarza kilka ograniczeń dotyczących rozmieszczenia mieszkań na każdym piętrze.
Podłogi biegną prosto od rdzenia do ścian zewnętrznych, które składają się z dwóch przezroczystych fasad i dwóch ścian nośnych na każdej podłodze, obróconych o 90 stopni na poziom.
Ściany, które są perforowane, w dużym stopniu decydują o wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym.
Rdzeń służy również do stabilizacji wieży, która znajduje się w obszarze aktywnym sejsmologicznie.
Dzięki uprzejmości Orange Architects Z drugiego piętra w górę każde mieszkanie zajmuje całe piętro.
Rotacja woluminów na każdym poziomie oferuje mieszkańcom wspaniałe tereny odkryte na dachu mieszkania poniżej, a także panoramiczne okna z widokiem na Bejrut.
Na poziomie gruntu budynku znajduje się hol, garaż na 25 samochodów (częściowo w sąsiednim wzgórzu) oraz standardowe pomieszczenia zaplecza.
Dach obszaru wejściowego służy jako plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu.
Ten projekt znajduje się w końcowej fazie projektowania.
Budowa wieżowca ma się rozpocząć w 2012 r.
Dzięki uprzejmości Orange Architects Architekci: Orange Architects Lokalizacja: Beirut, Liban Klient: Masharii, Beirut Inżynier budowy: Senmar Engineering & Consultants, Beirut Project Area: 19 apartamentów, 3600 m2 (powierzchnia) , 50m (wysokość) Rok budowy: 2011-2013
[więcej w: brona talerzowa olx, możnaby czy można by, eltronik brodnica ]

Powiązane tematy z artykułem: brona talerzowa olx eltronik brodnica możnaby czy można by