Skip to content

Nowoczesna architektura : FGMF wygrywa nagrodę Internazionale Dedalo Minosse

2 lata ago

746 words

Dzięki uprzejmości FGMF Biuro architektoniczne FGMF, pod dowództwem młodych architektów Fernando Forte, Lourenço Gimenesa i Rodrigo Marcondesa Ferraza i umieszczone w S.
O Paulo w Brazylii, właśnie zdobyło kolejną międzynarodową nagrodę:.
Międzynarodowa nagroda Dedalo Minosse.
.
Pr.
Mio Internazionale Dedalo Minosse ., wydana w Vicenzy, Włochy, 24 czerwca 2011 r., W CISA (Andrea Palladio Centro Internacional de Estudos de Arquitetura – Międzynarodowe Centrum Studiów Architektury Andrea Palladio).
Jest to jedna z wielu nagród otrzymanych przez FGMF, która jest najbardziej utytułowanym biurem architektonicznym w Brazylii w 2010 roku.
Więcej informacji na temat nagrody po przerwie.
We Włoszech trzej architekci przynieśli ze sobą jedną z czterech najważniejszych nagród, Mniej niż 40 , dla młodych architektów z budynkami, zgodnie z organizacją, którą można nazwać dobrą praktyką o współczesnej architekturze .
Podczas selekcji uczestniczyły tylko ukończone budynki.
Wśród laureatów głównych nagród tej nocy było Coop (l) himmelblau, znane na całym świecie biuro, z projektem dla muzeum BMW.
Inni zwycięzcy to również znane na całym świecie nazwiska, takie jak Eric Owen Moss i IM Pei.
Według architekta Fernando Forte, partnera i dyrektora FGMF, brazylijscy trzej architekci są bardzo zadowoleni z podboju, głównie po to, aby zdobyć tę nagrodę razem z wielkimi nazwiskami architektury.
Dzięki uprzejmości FGMF w ósmej edycji nagroda Dedalo Minosse, z udziałem projektów 52 krajów, takich jak Włochy, Francja i Anglia, a także Liban, Algieria, Ekwador, Liberia, Tajlandia, po raz pierwszy wzięła udział w proces.
Było to 340 projektów wstępnie wybranych przez jury, wykorzystujących jako kryteria wyboru takie tematy, jak zrównoważony rozwój, projektowanie dla wszystkich, wykorzystanie światła naturalnego, zrównoważone użytkowanie gruntów, a także wykorzystanie zasobów energetycznych do poprawy środowiska i walorów architektonicznych.
Zgodnie z organizacją nagrody rosnąca liczba uczestników pochodzi z Brazylii, a ponadto z Ameryki Południowej.
Dzięki uprzejmości FGMF Jest to kolejne uznanie akademii w pracy brazylijskiego biura.
W 2010 roku FGMF było najbardziej nagradzanym Biurem Kraju.
W przypadku AsBEA (Stowarzyszenie Brazylii Stowarzyszenie Architektury) FGMF zdobyło 5 nagród w kategoriach Architektura Korporacyjna (BGPM), rezydencje domów (Casa Grelha), Instytucje (SESC Barra.
Współautorka z Índio da Costa AUDT).
Wyróżnienie w budynkach usługowych (KAZE Paulista) i Wyróżnienie w budynkach instytucjonalnych (Projeto Viver).
W roku IAB 2010 zdobył dwa Wyróżnienia w kategoriach komercyjnych (KAZE Paulista) i Design (BPGM).
Ponad tymi projektami Casa Natura, w szczególności za bycie pierwszym komercyjnym projektem, który opiera się na certyfikacji AQUA (Alta Qualidade Ambiental.
Wysoka jakość środowiska) Fundacji Vanzolini, Casa Tron i Casa Grelha zdobyły inne nagrody w ciągu roku .
W 2009 r.
Urząd zyskał doskonałą widoczność, kiedy został wybrany przez brytyjski magazyn Wallpaper * jako roczny katalog architektów jako jeden z 30 najbardziej obiecujących młodych biur na świecie.
W 2010 r.
Amerykański rekord architektoniczny wskazał FGMF za wschodzące praktyki .
Dzięki uprzejmości FGMF W jednym miejscu wokół gór na północ od Sao Paulo (Brazylia) projekt mieszkaniowy podpisany przez FGMF miał za zadanie wyzwanie dialogu ze środowiskiem naturalnym, niezbadanym terenem zielonym oraz samym projektem.
Najtrudniejszym zadaniem, zdaniem architektów, nie było rozwiązywanie problemów funkcjonalnych, ale nie narzucanie domu temu, co go otacza.
Klient był zainteresowany relacją, jaką powinien mieć z przestrzenią.
Wszyscy mieli ważną rolę w ważnych decyzjach, takich jak miejsce w domu.
Klienci byli w stanie nie tylko uwierzyć w pracę trzech brazylijskich architektów i ich pomysły, ale zgodzili się wziąć nieodłączne ryzyko dla innowacyjnej architektury.
To była wspaniała współpraca między klientem a biurem architektonicznym.
Dom składa się z chwil, a nie tylko z przestrzeni.
Momenty zmieniają się tak długo, jak drzewa rosną, starzeją się lub gdy słońce przyciąga różne odcienie w ciągu dnia.
Nie jest statyczny, jest częścią dynamicznego środowiska.
Umieszczony w S.
O Paulo, w Vila Madalena, biuro trzech architektów Fernando Forte, Lourenço Gimenes i Rodrigo Marcondes Ferraz zostało założone 11 lat temu, aw 2009 r.
Brytyjski magazyn Wallpaper * uważany za wiodącą publikację w dziedzinie światowe trendy i wzornictwo wyróżniły architektów FGMF w swoim katalogu.
Katalog zawierał relacje z 30 młodymi biurami architektury uznanymi przez Wallpaper * za najbardziej obiecującą i awangardę świata, a FGMF – pierwszym i jedynym brazylijskim biurem w tym katalogu.
W Brazylii Urząd zdobył już kilka nagród w projektach
[przypisy: sułtanka hatice wikipedia, murowanie, eltronik brodnica ]

Powiązane tematy z artykułem: eltronik brodnica murowanie sułtanka hatice wikipedia