Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : XXI Wiekowe archiwum filmowe / Rojkind Arquitectos

2 lata ago

539 words

Rojkind Arquitectos, render Axel Fridman Architekci: Rojkind Arquitectos / Michel Rojkind, Gerardo Salinas Lokalizacja: Mexico DF, México Projekt Powierzchnia: 20 188 m2 Renders: Rojkind Arquitectos, render Axel Fridman Krajowa Rada Kultury i Sztuki ogłosiła, że.
Cineteca Nacional del Siglo XXI.
projekt został przyznany Rojkind Arquitectos.
.
Interwencja i rozbudowa Filmoteki Narodowej wymaga zrozumienia znacznej zmiany w filmie, jak sugeruje termin ruchome obrazy .
Dziś obrazy poruszają się nie tylko na ekranie, ekrany przesuwają się wraz z nami; idą tam, gdzie idziemy, a filmy znikają z miejsca spotkań dla mas, aby docierać do nas, gdziekolwiek byśmy byli.
Nowy Narodowy Instytut Filmu i Filmu musi zrozumieć ten warunek, zarówno w celu zapewnienia i ochrony bogactwa ruchomych obrazów naszego kraju, jak i reszty świata oraz udostępnienia ich, w różnych formach, do ogół społeczeństwa.
Miejsce, w którym będą kręcone filmy, ale które będzie oferowało także inne przestrzenie rekreacyjne, korzystając z najnowszych technologii.
Wspólne przestrzenie i przestrzenie promujące komunikację.
Pomysł polega po części na usunięciu filmu z jego klasycznego miejsca wystawowego: filmów w parku, w kawiarni, na placu, aby przekształcić te przestrzenie, aby stały się czymś więcej niż usługami związanymi z doświadczeniem filmów, ale raczej stać się częścią z samego doświadczenia: sam park jako film, kawiarnia lub plac.
.
Rojkind Arquitectos, render Axel Fridman W ten sposób Filmoteka Narodowa staje się przestrzenią fizycznych i wirtualnych połączeń między mediami i ludźmi.
Interfejs z dwoma kluczowymi elementami: ciągłym podłożem łączącym różne elementy składające się na Filmotekę Narodową i dach, łączące je na swój sposób.
Alejandro Hernández.
Projekt obejmuje całkowitą renowację kompleksu, pierwotnie wybudowanego jako Plac Kompozytora .
w 1984 roku przez Manuela Rocha i przekształcony przy kilku okazjach od czasu zostania Narodowym Filmowym Instytutem Filmu i Filmu w 1974 roku.
Plan pierwszego poziomu Oprócz istniejących sal projekcyjnych, kompleks obecnie ma pięć skarbców archiwalnych, z których cztery zawierają kolekcję ponad 15 000 filmów klasyków światowego kina w formacie 35 i 15 mm.
Piąte sklepienie zawiera materiały ikonograficzne, w tym plakaty, fotografie, slajdy, negatywy i wideo.
Powierzchnia sklepień wzrośnie z 1500 do ponad 2200 metrów kwadratowych, aby pomieścić 50 000 dodatkowych rolek filmu.
Przestrzeń galerii i laboratorium cyfrowej rekonstrukcji będzie miała powierzchnię 500 metrów kwadratowych, a biura po reorganizacji zostaną zmniejszone z 1900 do 1800 metrów.
.
Rojkind Arquitectos, render Axel Fridman W nowym projekcie zostaną dodane cztery nowe sale projekcyjne, w sumie 1000 dodatkowych miejsc, a także odnowione zostaną istniejące sale kontroli, których łączna pojemność zostanie zwiększona z 2050 do 3050 miejsc.
Zostanie zbudowany sześciopoziomowy parking o pojemności ponad 528 samochodów, w porównaniu do obecnego 422.
Pozwoli to na zwolnienie 70% powierzchni zajmowanej obecnie przez parking.
Ta przestrzeń, poza pozwoleniem na budowę nowych sal projekcyjnych, pozwoli na zbudowanie zewnętrznego amfiteatru o pojemności 700 widzów, parku publicznego i centralnego placu publicznego.
Plan parteru Ogółem Narodowe Archiwum Filmowe zwiększy swoją powierzchnię zabudowy z 20 000 do prawie 29 000 m., z czego 7 000 przeznaczonych jest do przestrzeni publicznych.
Celem jest wygenerowanie nowego, bogatego doświadczenia kinematograficznego i więcej opcji w zakresie programowania.
.
Rojkind Arquitectos, renderowanie według diagramu porównawczego Axela Fridmana
[podobne: płytka kolczasta, eltronik brodnica, brona talerzowa olx ]

Powiązane tematy z artykułem: brona talerzowa olx eltronik brodnica płytka kolczasta