Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Reader Debata: Dubajski wieżowiec Calatravy i nieudana próba odrodzenia Paryża

2 lata ago

781 words

W ostatnich tygodniach nastąpił okres wielkich planów w świecie architektury, a Dubaj planuje kolejny drapacz chmur, tym razem przez Santiago Calatrava i Paryż, który chce się na nowo odkryć.
się z wieloma wpisami do kierowanego przez rząd konkursu na projekt.
Naturalnie, takie duże propozycje przyciągnęły uwagę komentatorów Blogu – czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co mieli do powiedzenia.
New Debates Santiago Calatrava – Dubai Skyscraper.
Santiago Calatrava W odpowiedzi na wiadomość, że Santiago Calatrava została wybrana do zaprojektowania nowego ważnego wieżowca w Dubaju, użytkownik Ali Javedani zabrał się do sekcji komentarzy, by spierać się często zarówno na Calatravie, jak i na wszystkich, którzy budują w Dubaju: Arogancka architektura megalomańska dla prokapitalistycznej gospodarki opartej na ropie naftowej.
Wielka rewolucyjna architektura Santiago! Dobra robota! I najlepsza część: zjednoczyliśmy lokalną tradycyjną architekturę z tradycją XXI wieku .
Najprostsza rzecz, jaką uczeń może powiedzieć swojemu / jego nauczycielowi, aby przekonał go do zaakceptowania jego projektu i nie zawieść go.
Czy jest coś, naprawdę wszystko, co pozostało w architekturze, które może nas przekonać, że architekci to nie tylko ślepi, aroganccy samolubni narcyści, którzy po prostu ukrywają jakąkolwiek dyktaturę polityczną lub ekonomiczną, tworząc wielkie monumenty w kształcie fallusa.
– Ali Javedani Poproszony o wyluzowanie .
Jednak Javedani wrócił po więcej z namiętną odpowiedzią, aby wyjaśnić takie stanowisko: Chill out jest dokładnie taki sam jak zamknięcie / śmierć.
Dziedzina myślenia polityczno-krytycznego jest z natury histeryczna / ponura.
Gdy dowiesz się, że coś jest nie tak z aktualną sytuacją, jest to dokładnie kwestia, której nie możesz już dłużej wyluzować.
Nie widzę ludzi na całym świecie bez jakiejkolwiek obudowy, a potem ten ekstrawagancki fallus i po prostu odpręż się! I znowu: Santiago Calatrava upiera się, że jest architektem socjalistycznym, co jeszcze bardziej mnie denerwuje.
Walter Benjamin napisał kiedyś to zdanie: Taka jest sytuacja polityki, którą faszyzm ukazuje estetykę, a komunizm reaguje upolitycznieniem sztuki .
Czy tak zwana praca architektoniczna jest czymś innym, niż znieczuleniem rzeczywistości politycznej i jej zakamuflowaniem.
– Ali Javedani W wyniku silnej postawy Javedaniego wielu użytkowników zdecydowało się na bardziej umiarkowane podejście, na przykład w komentarzu Brendana Laurence a: Lewica i prawica, socjalistka i faszysta, są nieistotnymi terminami.
Ważne są wolność i kontrola.
Wszystko, co przeczytałem w twoim poście, to: Nie zgadzam się z tym, dlatego jest źle .
Spadasz po stronie kontroli.
Kim jesteś, by dyktować, co się tworzy.
Kim jesteś, by dyktować polityczną skłonność jednostki lub kraju.
– Brendan Laurence Ale, oczywiście, Javedani był niezrażony: 1.
Nie jesteś poza ideologiami.
Twoja pozycja nie może przekraczać ideologii.
Niektórzy myśliciele definiują twoje cyniczne stanowisko jako ostateczną formę ideologii tej epoki, a mianowicie.
Erę postpolityczną ..
.
Architektura przeciw post-politycznym.
i.
Polityczna nieświadomość architektury.
zarówno Nadir Lahiji – myślę, że te dwie książki mogą wyjaśnić moje stanowisko.
2.
Nie dyktując, jesteś dokładnie dyktując kogoś! Zobacz, co Foucault powiedział na temat sprawowania władzy i jego przykładu na temat zakazu malowania dziecka na ścianach w tym wywiadzie: mocy, wartości moralnych i intelektualisty.
Nie możesz przestać być w relacjach władzy.
Relacje władzy są wszędzie.
Nie ma miejsca, by odgrywać cyniczną apolityczną rolę: będąc apolitycznym, legitymizujesz obecną politykę.
– Ali Javedani Co jest zawarte w tym fragmencie to tylko ułamek rozmowy wokół tego tematu, który zawierał także świetne komentarze Jagata Raya, Reder! C i Yin Jiang.
Wszystkim, którzy interesują się dwiema stronami politycznej roli architektury, polecam przeczytanie całego wątku w tym miejscu23.
Średnie projekty, które mają odrodzić Paryż.
Hotel particulier (5e) autorstwa Perrot & Richard Architects.
Zdjęcie dzięki uprzejmości réinventer.paris Odsłonięcie 23 finalistów w głośnym konkursie Réinventer.paris spowodowało rozczarowanie wielu naszych czytelników, niektórzy odrzucili prawie wszystkie wpisy z ręki: widziałem tylko jeden projekt, który faktycznie odnosi się do Paryża w jakikolwiek możliwy sposób, a to był bardzo pochodny, ale nieco oryginalny i ciekawy, choć pierwszy projekt tutaj pokazany.
Reszta to ten sam prostokątny prostokątny materiał – z wytrwałością wrzuconą – co wszędzie widzisz i można go znaleźć w dowolnym miejscu na świecie.
Brak związku z miejscowością, jej historią, kulturą.
O wstyd.
– Reder! C Ta postawa, jako redaktora, jest czymś, co zawsze mnie niepokoi.
Chociaż jest to całkowicie rozsądne, aby rozczarować się ogólną jakością projektu, zawsze jestem sceptyczny, gdy ludzie uznają za stosowne odrzucenie tak dużej liczby projektów jednym ruchem.
Jako przeciwwagę dla tego komentarza robię
[więcej w: tuleja ślizgowa, castorama kielce godziny otwarcia, vivago ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kielce godziny otwarcia tuleja ślizgowa vivago