Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Urban Urban Framework przenosi miejskie udogodnienia do miast namiotowych Ulaanbaatar

2 lata ago

580 words

Dzięki uprzejmości Rural Urban Framework Home do rozległych obiektów geograficznych, takich jak Pustynia Gobi, Mongolia nie jest krajem związanym ze środowiskiem miejskim.
Ale po reformach gospodarczych po wycofaniu Związku Radzieckiego w 1990 roku i odkryciu ogromnych zasobów węgla, złota i miedzi, znaczna część historycznego nomadycznego społeczeństwa Mongolii zaczęła się ostatnio osiedlać, szczególnie w stolicy Ułan Bator , gdzie obecnie mieszka prawie połowa z 3 milionów mieszkańców.
Niestety, infrastruktura miasta nie miała jeszcze szans na nadrobienie zaległości w szybkim tempie wzrostu, co doprowadziło do rozrastania się w slumsach, składających się głównie z tradycyjnego filcu.
namioty – zwane gers – otaczające miasto.
Budynki obywatelskie w tych dzielnicach są rzadkością, a podróżowanie po mieście jest trudne ze względu na brak oficjalnych map.
+ 26 Dzięki uprzejmości Urban Framework W przeciwieństwie do nieformalnych osiedli w wielu krajach na całym świecie, osady te nie są nielegalne, ponieważ obywatele Mongolii są prawnie uprawnieni do posiadania ziemi w mieście.
Potwierdza to owe dzielnice w oczach rządu, ale mimo to pozostają napiętnowane jako problematyczne obszary, które utrudniają modernizację miasta – z odpowiednimi spostrzeżeniami również wyrównanymi w ich mieszkańcach.
W wyniku ich trudnej sytuacji miejskiej mieszkańcy tych terenów cierpią z powodu wysokiego bezrobocia, alkoholizmu i problemów zdrowotnych.
Dzięki uprzejmości Urban Framework Wobec konieczności innowacji, Fundacja Asia i burmistrz Office of Ulaanbaatar zleciły grupie projektowej Urban Urban Framework, opartej na Uniwersytecie w Hongkongu, budowę nowej infrastruktury przestrzeni i usług komunalnych.
Ponieważ członkowie tych społeczności mają niewielkie wcześniejsze doświadczenia, żyjąc w stałych osadach z dużą populacją (nie ma nawet słowa wspólnota w języku mongolskim), plan potrzebny do stopniowego przyswojenia mieszkańców do nowych żywych wzorców miasta.
Dzięki uprzejmości Urban Urban Framework Pierwszy etap rozwoju koncentruje się wokół podstawowych usług życia miejskiego: dostępu do czystej wody i usuwania ścieków i odpadów.
Dla wiejskich nomadów, odpady w postaci plastikowych butelek, szkła i puszek są nieznanym zjawiskiem miejskim i bez przejrzystych systemów zbierania śmieci gromadzą się w strumieniach, rowach i wzdłuż drogi.
Aby rozwiązać ten problem, Urban Urban Framework zaprojektował i zbudował 2 punkty Smart Collection ,.
gdzie można segregować i konsolidować śmieci, pomagając w oczyszczaniu ulic i ułatwiając higieniczne zbieranie śmieci.
Zbudowane z betonu i zbudowane tak, aby pasowały do topografii krajobrazu, struktury te działają również jako lokalne punkty orientacyjne, pełniąc funkcje przystanków autobusowych, a nawet wyświetlając mapy lokalnych placów zabaw, klinik, szkół i kiosków wodnych, które wcześniej nie były mapowane.
Dzięki uprzejmości Urban Urban Framework W dalszym ciągu projekt oceni, w jaki sposób budynki funkcjonują, zarówno pod względem architektonicznym, jak i społecznym.
W miarę wykorzystywania tych budynków, więcej osób dowie się o potrzebach ludności, a struktury zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo przekształcać i rozszerzać, aby służyły nowym celom.
Ostatecznie zarys tych osad zacznie się ujawniać, a mieszkańcy mogą zacząć korzystać z tętniących życiem korzyści obywatelskich współczesnej metropolii.
Dzięki uprzejmości Urban Urban Framework dzięki uprzejmości Urban Urban Framework dzięki uprzejmości Urban Urban Framework
[hasła pokrewne: zabudowa balkonów lublin, zabudowy balkonów kraków, castorama kielce godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kielce godziny otwarcia zabudowa balkonów lublin zabudowy balkonów kraków