Skip to content

Architektura 21szego wieku : Ostateczne uruchomienie

2 lata ago

465 words

NASA TV Ponad milion osób ogląda Atlantis.
podróż do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dzisiaj oznaczała 135.
i końcową ofensywę programu kosmicznego wahadłowca NASA.
Monumentalna okazja lub komentator NASA, sentymentalna podróż do historii , koniec 30-letniego programu wahadłowego Ameryki otwiera także drzwi do pytania, co jest przyszłością podróży kosmicznych.
Dzielimy się z Wami projektem Foster + Partners dla Budynku Urzędu Miasta Nowy Meksyk, który jest obecnie w trakcie budowy i ma zostać ukończony w 2011 roku.
Wygrywając międzynarodowy konkurs w 2006 roku z członkami zespołu URS Corporation i SMPC Architects, firma Foster + Partners stworzyła koncepcję projektu pasującą do pierwszego prywatnego kosmodromu na świecie.
Falisty kształt, budynek zmienia się z krajobrazu tworząc wewnętrzne przestrzenie, które starają się uchwycić dramat i tajemnicę samego lotu kosmicznego, wyrażając dreszczyk emocji podróży kosmicznych dla pierwszych kosmicznych turystów.
Renderowanie i zdjęcia budowlane po przerwie.
+ 21 The Spaceport leży w pustynnym krajobrazie Nowego Meksyku, widziane z historycznej trasy El Camino Real.
Organiczne formy terminalu przypominają jeden z najważniejszych punktów krajobrazu.
Wykorzystując proste materiały z lokalnymi technikami budowy, a także projekty, które mają być trwałe, jest wrażliwy na kontekst, w którym się znajduje.
Dzięki uprzejmości Foster + Partnerzy Zaprojektowany w taki sposób, aby zawierał jak najmniej węgla i energii, został zaprojektowany, aby uzyskać certyfikat LEED Platinum.
Budynek, częściowo zakopany w krajobrazie, odpowiada na chęć wykorzystania masy termicznej, optymalizacji składników zachodnich pogody i wiatrów w rejonie Nowego Meksyku w celu wentylacji wewnątrz budynku.
Naturalne światło to kwestia poruszana przez duże świetliki dachowe i fasada z elewacji kurtynowej dla budynku terminalu, uzupełniona o dużą platformę, która poprawia widok tego miejsca.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners Lord Foster powiedział: Jesteśmy absolutnie podekscytowani faktem bycia częścią tego dynamicznego zespołu wybranego do zaprojektowania pierwszego na świecie terminalu kosmicznego.
Ten skomplikowany technicznie budynek zapewni nie tylko dramatyczne wrażenia astronautom i odwiedzającym, ale także stworzy ekologiczny model dla przyszłych portów kosmicznych.
.
Zorganizowany w wysoce skuteczny plan, kosmoport został zaprojektowany, aby odnosić się do wymiarów statku kosmicznego.
Istnieje również staranna równowaga między dostępnością i prywatnością widoczną w obszarze kontroli, która jest w pełni widoczna, ale z ograniczonym dostępem.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners Goście i astronauci wchodzą do budynku przez głęboki kanał, który przebiega przez krajobraz.
Mur oporowy to wystawa tematyczna dokumentująca historię regionu i jego pierwszych osadników, a także historię eksploracji kosmosu.
Silna oś liniowa trwa na poziomie galerii, która kończy się w super hangarze.
.
który zawiera symulatory statków kosmicznych i kwartał.
Dzięki uprzejmości Foster + Partners
[patrz też: strzałka ugięcia belki, brona talerzowa olx, castorama kielce godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: brona talerzowa olx castorama kielce godziny otwarcia strzałka ugięcia belki