Skip to content

Architektura 21szego wieku : Budynek biurowy w Vevey / Atelier Zündel & Cristea and Architram

2 lata ago

253 words

Dzięki uprzejmości Atelier Zündel & Cristea i Architram, paryscy architekci, A / ZC podzielili się z nami swoimi ostatnimi pracami na temat biurowca w szwajcarskim mieście Vevy.
Aby uzyskać dodatkowe zdjęcia i krótki opis procesu leżącego u podstaw ich propozycji, należy postępować dalej po przerwie.
Konkurs ten jest częścią wspólnej inicjatywy mającej na celu wzmocnienie elementu urbanistycznego przy zachodnim wjeździe do miasta Vevey.
Położone pomiędzy dwiema dzielnicowymi autostradami, strona ma korzystną pozycję i widoczność bez równości.
Wadą tej lokalizacji jest jednak: hałas.
Biorąc pod uwagę to istotne ograniczenie, postanowiliśmy zaprojektować obudowę budynku jako podwójną powłokę.
Dzięki uprzejmości Atelier Zündel & Cristea i Architram W związku z tym, co mogło pozostać zwykłym białym budynkiem biurowym, zyskało oryginalność ze sposobu, w jaki rozpatrywane są jego fasady, zbudowane poprzez montaż dwóch rodzajów prefabrykowanych płyt w kształcie rombu.
Jeden typ składa się z ramy i panelu szklanego, a drugi z ramy i panelu aluminiowego.
Efekt formowania utworzony przez regularność paneli, z ich niewielkim nachyleniem i nachyleniem, łamie widok układania pięter, zmieniając i poprawiając miejską skalę budynku.
Sekcja budowlana W odniesieniu do faktycznej konstrukcji, nasz projekt opiera się na idei jasnych i wydajnych brył, które są zadowalające dzięki drobiazgowej pracy, jakiej wymaga zewnętrzna powłoka i przestrzeń centralna, dążąc do osiągnięcia doskonałości.
[podobne: castorama rolety, castorama lubin, vivago ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama lubin castorama rolety vivago