Skip to content

Architektura: SPARC wygrywa nagrodę za projekt Curry Stone Design 2016

2 lata ago

397 words

Fundacja Curry Stone ogłosiła Stowarzyszenie na rzecz Promocji Ośrodków Zasobów Terenu (SPARC) jako zwycięzcę nagrody nagród Curry Stone Design 2016.
Od ponad 30 lat SPARC wspiera, reprezentuje i wdraża ulepszenia dla obywateli Indii mieszkających w społecznościach slumsów w całym kraju.
Poprzez sojusz z Federacją Mieszkańców Slamsów (NSDF) i Mahila Milan (Women Together), SPARC działa obecnie w ponad 70 miastach w Indiach, lobbując na rzecz rozwoju fizycznego, społecznego i prawnego, a także ułatwiając budowę mieszkań dla więcej ponad 8500 rodzin i toalety społeczne dla ponad 500 000 miejsc w slumsach bez istniejących obiektów..
SPARC z Krajową Federacją Mieszkańców Slamsów i Mahila Milan napędzają zmiany, wykorzystując wiedzę i możliwości ubogich w miastach.
powiedział Emiliano Gandolfi, dyrektor nagrody Curry Stone Design Prize.
Z ich pracą zaprojektowali ramy społeczne, które umożliwiają niedoreprezentowanym populacjom głos w procesach decyzyjnych, które determinują ich jakość życia.
Wystawa modelek mieszkaniowych w Pune, w 2009 roku.
Wystawy o tanich domach dają społeczności platformę do wymyślania przystępnych projektów, dostosowanych do ich potrzeb.
Zdjęcie dzięki uprzejmości SPARC SPARC została założona w 1984 roku przez Sheelę Patel, która opowiada się za oddolnym podejściem do projektowania: Nie możesz po prostu zanurzyć się w morzu slumsów i stworzyć piękny design.
Musisz być zaznajomiony, musisz cieszyć się, musisz zrozumieć, musisz być w stanie komunikować się, jeśli chcesz współtworzyć coś.
Kobiety odpowiedzialne za dany obszar odwiedzają rodziny codziennie i otrzymują niewielką spłatę pożyczki.
Zdjęcie dzięki uprzejmości SPARC Oprócz rzecznictwa SPARC, prowadzą także firmę budowlaną typu non-profit, SPARC Samudaya Nirman Sahayak (SSNS), która zbudowała już 3879 domów, odnowiła 3.900 lokali, wybudowała 878 toalet publicznych i udzieliła 1,324 pożyczek dla mieszkańców.
Plakat do kampanii na temat ubóstwa miejskiego.
SPARC działa na rzecz lokalnego, krajowego i międzynarodowego rzecznictwa na rzecz prawa do godnych warunków życia.
Zdjęcie dzięki uprzejmości SPARC The Curry Stone Design Prize powstał w 2008 roku, aby świętować zaangażowanych społecznie praktyków oraz wpływ i zasięg projektu jako siły na rzecz poprawy życia i wzmocnienia społeczności.
Poprzedni zwycięzcy to Urban Urban Framework, Studios Kabako i MASS Design Group.
Odwiedź stronę Fundacji, aby dowiedzieć się więcej o odbiorcach.
[hasła pokrewne: tuleja ślizgowa, eltronik brodnica, castorama tarnowskie góry ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama tarnowskie góry eltronik brodnica tuleja ślizgowa