Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Envisioning Urban Futures: Zwycięski Machelen-Diegem Masterplan / Maxwan Architects + Urbanists

2 lata ago

586 words

Dzięki uprzejmości Maxwan Architects + Urbanists Maxwan Architects + Urbanists udostępnili firmie Blogu swoją zwycięską propozycję planu Master Machelen-Diegem.
Ten obszar miejski znajduje się w Brukseli w Belgii i jest pełen wartości historycznej.
Strona położona pomiędzy arteriami stolicy Europy (w otoczeniu infrastruktury lotniskowej, drogowej i kolejowej), w pobliżu strategicznego rozwoju gospodarczego, w pobliżu dużego miasta, a jednocześnie niedrogie życie w zielonym otoczeniu, Machelen i Diegem jest bardzo interesujący obszar.
Natura strony stawia przed projektantami różnorodne wyzwania.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat postanowień tego planu urbanistycznego po przerwie.
Strona, Machelen-Diegem, prezentuje się jako seria kontrastów.
Znajduje się w dużym obszarze miejskim; jednak często przypomina małą społeczność.
Jest on podzielony szeregiem narzuconych linii infrastrukturalnych (kolej, autostrada i lotnisko międzynarodowe); podczas gdy długoterminowa żywotność ekonomiczna zależy od bliskości tych sieci.
Historycznie jest to dwie odrębne wioski; które obecnie funkcjonują pod jednym rządowym organem.
Te potencjały i problemy stanowią bogaty zestaw pytań.
strona 03 Wstępne projekty koncentrują się na aktualnej rzeczywistości i długoterminowej przyszłości mieszkańców wiosek.
Po pierwsze, odnosi się on do konkretnych skutków infrastruktury regionalnej, które zostały wdrożone w odniesieniu do wiosek bez większego zastanowienia.
Praca ma na celu zaradzenie nierozwiązanym przestrzeniom, które powstały, jak i wykorzystanie potencjału gospodarczego związanego z tymi dużymi sieciami.
schematy miejscowe 04 Po drugie, plan obejmuje istniejący charakter i kameralne cechy miejskie w okolicy.
Wzmacnia je, poprawiając wewnętrzną organizację przestrzenną rdzeni i przekształcając każdą tkankę okolicy.
Odbywa się to poprzez umieszczenie obiektów strategicznych w kluczowych przestrzeniach i poprawę jakości przestrzeni publicznej w całym tekście.
Zrozumienie poszczególnych cech wizualnych każdego obszaru jest integralną częścią tworzenia podprojektów serii i konkretnych propozycji, które mogą być wdrożone w długim okresie w celu wzmocnienia zarówno poszczególnych składników, jak i większej całości Machelen-Diegem.
schematy miejsc 06 Równowaga między wieloma elementami stanu witryny jest bardzo delikatna.
Ponieważ jest to bardzo blisko międzynarodowego lotniska oraz głównych linii kolejowych i linii wysokiego napięcia, ogromna sieć infrastrukturalna zapewnia Machelenowi-Diegem doskonały dostęp w skali regionalnej, ale dzieli lokalną tkankę na kawałki.
Rozwój gospodarczy może przynieść dobrobyt, ale czy korzyści przewyższają wady mieszkańców gminy.
Wstępny projekt planu generalnego i planu jakości jest przeznaczony przede wszystkim dla mieszkańców wiosek.
Pokazuje, że życie w mieście jest opłacalne, a jego przyszłość jest gwarantowana.
Jest to plan, który przede wszystkim ma na celu uwzględnienie specyficznego wpływu infrastruktury regionalnej, która została wdrożona w odniesieniu do wiosek, bez większego zastanowienia.
Po drugie, plan usprawnia wewnętrzną organizację rdzeni i poprawia sąsiedztwo poprzez transformację tkanki, poprzez wszczepienie obiektów strategicznych i poprawę jakości przestrzeni publicznej.
Jakość obrazu jest integralną częścią każdego z podprojektów i jest wzmocniona przez niektóre konkretne propozycje.
schematy mieszkań 03 Architekci: Maxwan Architects + Urbanists Lokalizacja: Machelen-Diegem, Belgia Nagrody: 1st Prize Open Call Client: Miasto Machelen Program: budownictwo mieszkaniowe, obiekty, przestrzeń publiczna Powierzchnia terenu: 1150 ha Data: Rozpoczęcie projektu 1/1/2011 Zespół: Kierownik Projektu Hiroki Matsuura, Rients Zespół Dijkstra: Team Leader René Sangers Zespół: Maxwan Team Hiroki Matsuura, Rasi Dijkstra i René Sangers z Arturem Borejzso, Leeną Cho, Jasonem Hilgefortem, Nobuki Ogasahara, Ignas Uogintas, Aleksandar Hrib, Michele Sbrissa Collabrator: Architekt 1010 Architektura Urbanista Konsultant U: Inżynier ruchu Peter Brogt.
Goudappel Coffeng BV
[więcej w: brona talerzowa olx, castorama rolety, zabudowy balkonów kraków ]

Powiązane tematy z artykułem: brona talerzowa olx castorama rolety zabudowy balkonów kraków